Film Po strništi bos bez bariér

Po strništi bos


Kde: Kino Aero v Praze
Kdy: 4.10. 2017 od 18 hod

Film uvede Jan Svěrák v kině Aero a bude tlumočen do znakového jazyka a simultánního přepisu

Samotný film bude s titulky pro sluchově handicapované a zároveň s popisnou audio stopou v obraze pro zrakově handicapované.

Chtěli bychom tímto pozvat také diváky bez handicapů, aby se přišli podívat, jak filmy „vidí“ nebo „slyší“ handicapovaní spoluobčané a také, aby pomohli s dobrovolným vstupným.

A jak si rezervovat místenku?

Klikněte na stránky kina Aero. Najděte si v programu 4. října od 18 hod - Po strništi bos bez bariér. Vyjede vám povídání (anotace) o filmu - jeďte na konec stránky a tam najdete červenou barvou označený čas - 18:00 hod. Klikněte na něj a dostanete se do rezervačního systému. Zadejte počet vstupenek a klikněte na Pokračovat (červené políčko vpravo). Označte způsob doručení: eVstupenka, způsob úhrady GP webpay.

Zadejte své kontaktní údaje (stačí bez předchozí registrace) a na váš email vám přijde vstupenka.

Rezervační systém po vás nebude žádat platbu, na e-mailovou adresu vám přijde vstupenka za 0 Kč s neadresnou řadou/místem k sezení. Tato e- vstupenka vám garantuje, že se s vámi na projekci filmu počítá. :) 

Můžete si tedy sednout, kam budete potřebovat. Na pravé straně na pódiu bude stát tlumočník do českého znakového jazyka, simultánní přepis bude promítán na hlavním plátně, uvidíte na něj pohodlně ze všech míst. 

A co je důležité - vstupné je dobrovolné (dává se na místě projekce, bude k dispozici krabice na výběr dobrovolných příspěvků) a půjde celé na podporu nadaci Mathilda. Film je pro standardní distribuci v kinech vybaven skrytou audio stopou a skrytými titulky, které mohou handicapovaní diváci využit v kinech vybavených technologií pro jejich zobrazení. Jde o kino Central v Hradci Králové, kino Hvězda v Uherském Hradišti a kino Oko v Šumperku. Více o technologiích pro zrakově a sluchově postižené diváky na

www.kinoprokazdeho.cz

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.

Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století.