Pilotní projekt Nouzová pomoc při ohrožení násilím pro neslyšící uživatele ZJ od 1.7.2023

Od 1. července 2023 jsme připravili spuštění našeho pilotního projektu Linka pro neslyšící. "Pilotní" znamená, že je to zkušební provoz, budeme nastavovat techniku a procesy. Proto prosíme o trpělivost.
A jak nyní můžete Linku pro neslyšící využít, jaké jsou možnosti komunikace? 
Můžete se s námi spojit pomocí SMS, WhatsApp - můžete napsat, poslat video, nebo volat přes videohovor, stejným způsobem můžete volat na Skype, můžete poslat e-mail. Věříme, že do budoucna budou ještě i další možnosti, budeme se snažit rozšiřovat a v případě potřeby komunikaci upravovat.

Kontakty:

EMAIL: linkaproneslysici@snncr.cz
SKYPE: Linka pro neslysici
SMS / whatsapp: 603 362 891
Instagram - linkaproneslysici

Operátoři budou k dispozici každý den, včetně víkendu, od 15. do 20. hodin. Poslední kontakt je možný v 19:45 a prosím počítejte s tím, že bude ukončen v nejkratší době. 
Kdy nám můžete volat? Např. pokud se cítíte ohroženi např. když na vás někdo útočí, nadává vám, nebo jinak vás ohrožuje. Stejně tak pokud vidíte, že je ohrožený někdo jiný a chcete mu pomoci. Budeme se snažit vám poradit co můžete udělat, kam se obrátit, koho oslovit dál. 
I naši operátoři teprve začínají a budou se učit, budou se stále vzdělávat a chodit na různá školení. Prosíme proto i zde o trpělivost, kdybyste měli pocit, že to dlouho trvá, že byste potřebovali něco jiného apod. Věříme, že se vše postupně nastaví tak, aby to fungovalo co nejlépe pro vás.
Budeme moc rádi za jakékoliv připomínky, nápady, návrhy, zkušenosti, které nám pošlete. Budeme se snažit vše vyhodnotit a zlepšovat podle vašich návrhů a potřeb.

Děkujeme za důvěru a od 1. července začínáme. 
Hezké léto.