1 2 3 4 5  další 
 • Mezinárodní projekt ERASMUS na téma vzdělávání dospělých neslyšících v Klagenfurtu

  24.03.2023
  Od 23.3. se zúčastnila mezinárodního projektu Erasmus prezidentka SNN Šárka Prokopiusová s viceprezidentem Pavlem Šturmem
 • Skvělá zpráva - zpřístupnění inaugurace prezidenta 2023

  03.03.2023
  Příští týden proběhne inaugurace prezidenta Petra Pavla. Česká televize připravila program, který bude otitulkovaný. Samotná inaugurace a také rozhovor s prezidentem budou navíc tlumočeny do českého znakového jazyka. Bližší informace o programu inaugurace naleznete níže.
 • Aktivity pobočných spolků v měsíci březen 2023

  03.03.2023
  V měsíci březen mají naše pobočné spolky pro neslyšící připravené tyhle akce 🤟 SNN v ČR, Jihlavský spolek neslyšících, p.s. SNN Česká Lípa SNN v ČR, Pražský spolek neslyšících SNN v ČR, Spolek neslyšících Plzeň Základní organizace neslyšících Most Zlínský spolek neslyšících Brněnský spolek neslyšících, p.s. Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj, ops
 • Rada nedoslýchavých 18.2.2023

  03.03.2023
  Dne 18.2. 2023 se konala Rada nedoslýchavých. Tentokrát přijeli zástupci 10 poboček - Šumperka, Rokycan, Broumova, Domažlic, Prostějova, Berouna, Hořovic, Náchoda a samozřejmě Prahy, odkud byly dva spolky: Celopražský spolek nedoslýchavých a Pražský delfín. Nejprve jsme se bavili o povinnostech spolků, o datových stránkách a pak jsme diskutovali o dalších činnostech. Děkujeme všem za aktivní účast.
 • Rada neslyšících - aktiv přesedů spolků neslyšících 21.1.2023

  17.02.2023
  Přestože počasí moc nepřálo cestování, na aktiv předsedů spolků neslyšících přijeli zástupci hned ze 13 měst! Aktiv si nenechala ujít tato města: Louny, Plzeň, Klatovy, Zlín, Jihlava, Bohumín, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Brno, Most, Ústí. A nechyběla samozřejmě Praha. 🙂 Program byl pracovní – bavili jsme se o datových schránkách, které musí všichni od letošního roku používat. Dalším bodem na programu byla diskuse k tomu, jaké jsou povinnosti spolků, co musí dodržovat, aby byla jejich rozhodnutí platná, co je důležité při členské schůzi apod. A samozřejmě jsme se bavili o tom, co jednotlivé spolky dělají, co se jim daří, co méně, co jim dělá starosti. Hlavně jsme se ale zase osobně potkali a probrali spoustu věcí mimo program. 🥰 🥳 A dozvěděli jsme se třeba to, že v Bohumíně letos oslaví 40 let spolku. Ve Zlíně loni uplynulo dokonce už 70 let a letos bude velká oslava. Slavit (a nejenom slavit) se bude i jinde, máme se na co těšit. 🥂 Děkujeme všem zúčastněným za účast i za spoustu práce, kterou dělají pro neslyšící. ❤️
 • Pozvání na další setkání pro zaměstnance SNN v ČR, z.s., jeho pobočných spolků a obecně prospěšných společností

  06.12.2022
  Pozvání na ONLINE setkání ředitelů + vedoucích (22.2. od 9 hod) a sociálních pracovníků+pracovníků v soc. službách + tlumočníků (22.2. od 13 hod).
 • Dotazníkový průzkum Barometr

  12.10.2022
  Náš Svaz je pacientskou organizací, proto máme tu čest, že jsme zapojeni do dotazníkového průzkumu, který pomůže zlepšit podmínky pacientů směrem ke zdravotním pojišťovnám, nemocnicím i ambulancím! Budeme rádi, když dotazník vyplníte i vy. Zde je odkaz: http://www.hc-institute.org/cz/dotazniky/barometr-mezi-pacientskymi-organizacemi-2022.html?_=127&fbclid=IwAR3Y6BEY9OdUHfncr6q2LMd-ASzYaNdb7U_-GY_UsJTt06o94GbWAqgLB0k
 • Pokřtili jsme knihu Jsem jedno ucho 2022!

  27.09.2022
  Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR pokřtil již svou pátou knihu příběhů lidí se sluchovým handicapem Jsem jedno ucho 2022, kterou napsala naše tisková mluvčí Veronika Cézová. Knihu zájemci mohou získat v centrále v Karlínském náměstí, na pobočkách SNN ČR, případně si ji mohou nechat zaslat poštou. Pro více informací, prosím, kontaktujte: klinderova@snncr.cz.
 • Den otevřených dveří v Táboře 3.10.2022

  20.09.2022
  Naše pobočka SNN v Táboře vás zve na Den otevřených dveří v Centru sociálních a pečovatelských služeb. Těšíme se na viděnou!
 • Svaz uspořádal besedu s výborem EUD

  13.09.2022
  Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR v čele s prezidentkou Šárkou Prokopiusovou, viceprezidentem za neslyšící Pavlem Šturmem a s ředitelem sekretariátu Jaroslavem Paurem uspořádala 10.9.2022 besedu s výborem EUD - The European Union of the Deaf se zástupci dalších organizací se zaměřením na sluchově postižené. Diskuse probíhala hlavně na téma: - řidičské oprávnění pro profesionály se sluchovým postižením - tlumočnické služby a financování - spolkové činnosti, přístupnost ke kultuře Byli přítomní zástupci z různých zemí Evropy - prezidentka Sofia Isari z Řecka, viceprezidentka Ronit Laquerriere-Leven z Francie, členové Paal Richard Peterson z Norska, David Buxton z Velké Británie a Andy Van Hoorebeke z Belgie. Beseda byla velmi přínosná a byla tlumočena z/do českého znakového jazyka a v mezinárodním znakovém systému.