Pomoc v době koronaviru


Zdravím,
jistě víte o aktuální situaci s koronavirem, kdy je hodně lidí doma v karanténě nebo jsou doma kvůli svým zdravotním problémům. A teď si představte, jak jsou na tom osoby se sluchovým postižením – např. důchodci, či ti, kteří mají zdravotní problémy a nemohou vycházet ven z domu a zároveň nemají příbuzné či kamarády, na které se mohou obrátit? Právě v této souvislosti mám pro vás návrh, a to ve spolupráci s Centrem denních služeb Vodova, který se týká tří věcí. První – jste středoškoláci/vysokoškoláci a máte nyní kvůli současné situaci a zrušeným akcím hodně času, a chcete něco udělat dobrého? Máte auto, kolo nebo jste ochotní jít pěšky? Můžete pomoci ve formě nákupu, vaření, popovídání si či venčení psa/kočky. Tato forma pomoci bude hodně nápomocná právě pro ty osoby se sluchovým postižením, kteří potřebují pomoc. Takže pokud máte volno a chuť pomoct, spojte se s Centrem denních služeb Vodova – týká se Brna a okolí.
Druhá – jste sami v karanténě, nebo musíte kvůli svým zdravotním problémům zůstat doma? Nemáte příbuzné či někoho, kdo by vám pomohl? Obraťte se též na CDS Vodova. Ve své žádosti uveďte, co konkrétně potřebujete.
Třetí – víte o jiné osobě se sluchovým postižením, která pomoc potřebuje? Obraťte se též na CDS Vodova.

V rámci pomoci je nutné myslet na svoji ochranu a proto je nutné dodržet hygienická pravidla, abyste se sami nenakazili. Pokud se s někým setkáte, nepodávejte si ruce a držte si od sebe odstup. V případě nákupu je možné si vyzvednout připravené peníze v obálce a nákup poté nechat u zavřených dveří tak, aby si ho druhá osoba mohla převzít. Tak předejdete případné nákaze. V případě potřeby si popovídat je možné tuto věc vyřešit formou webkamery či přes okno – jak víte, neslyšícím uživatelům českého znakového jazyka okno jistě nezabrání v komunikaci mezi sebou 🙂
Máte zájem? Chcete pomoct? Máte nějaké další návrhy? Tak se obraťte na CDS Vodova nebo na mě.
Děkuji!Vytisknout